PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 01.12.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

PÁTEČNÍ GLOSY 24.09.2021

Miroslava Macka

V neděli se v Německu konají volby, které ovlivní naše budoucí životy mnohem více, než ty neustále omílané naše. V protektorátu, byť pod zástěrkou EU, to totiž jinak nechodí.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve čtvrtek tvrdě navezl do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Uvedl, že na ministerstvu nedělala nic a pojala ho jako marketingový nástroj.
Kéž by to byla pravda! Ušetřilo by nás to mnoha budoucích starostí. Jenže bohužel dělala. Pokud je ovšem Babiš přesvědčen, že ne, proč už ji dávno neodvolal, když řídí stát jako firmu?

Jakub Horák, marketingový specialista:
Jsem přesvědčen, že v tuto chvíli se rozhoduje o tom, kdo bude premiérem, a lidé volí jednu ze tří variant: Babiš, Bartoš, Fiala. A podle mě k určitému přelivu voličů od Pirátů + Stan ke SPOLU dochází proto, že řada voličů nakonec usoudila, že Petr Fiala, byť je poněkud profesorský, by byl důstojným premiérem, zatímco Ivan Bartoš k tomu ještě nedozrál. Dílem jde o přeliv voličů Pirátů k TOP 09. A to navzdory kauze Feri, po které mnozí komentátoři levicových médií věštili Topce pokles o tři nebo čtyři procenta.
Podivuhodný názor, zvláště o tom předpovídaném poklesu TOP 09 o tři nebo čtyři procenta. Netušil jsem totiž, že volební preference mohou poklesnout do záporných čísel.

Milan Baláž, člen akademického senátu a jeden z volitelů nového děkana Přírodovědecké fakulty MU v Brně, se obrátil na kandidáty s výzvou, v níž mj. stálo:
Jedním z naprosto esenciálních předpokladů kandidátů na funkci děkana je, že musí zastávat neochvějný zodpovědný přístup k řešení covidové pandemie. A za úplně nejzákladnější manifestaci tohoto přístupu považuji jednoduchou věc – zda kandidáti opravdu patří mezi oněch 70 % plně naočkovaných zaměstnanců MU. Rád bych proto oba kandidáty požádal o zveřejnění dokladu o jejich ukončeném očkování proti covid-19. Např. pomocí QR kódu z aplikace Tečka nebo pomocí pdf certifikátu z webu ÚZIS. Uvítám též případné další info o tom, jak se během uplynulých měsíců projevoval jejich přístup k tomuto pandemickému onemocnění.
Dodávám:
Pokud byste vy starší měli dojem, že dříve to uchazeči měli jednodušší, neboť jako zásadní předpoklad vykonávání funkce stačilo mít stranickou knížku KSČ, tak ten dojem je správný. Jo, jo, časy se mění, jen lidské charaktery ne…

V Rusku došlo pochopitelně ke zfalšování voleb o miliony hlasů pro Putina, tvrdí novinář typicky ruské televize Current Time. A to žádným sofistikovaným počítačovým trikem, kterým ruští hackeři obvykle ovlivňují prezidentské volby v USA, ale tak, že kupříkladu v Chimsku nedaleko Moskvy byly ve volební místnosti k použití propisky, jejichž inkoust po zahřátí zapalovačem zmizel. Inu, co lze také čekat od státu, který ani není schopen někoho otrávit smrtelně jedovatým novičokem?

Určitě si přečtěte: Zase ta zatracená inflace

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 24.09.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA